luni, 19 mai 2014

Viva Ciprian Marica

Traiscă Ciprian Marica şi Cosmin Contra, împreuna au reuşit să o salveze pe Getafe de la retrogradare. Ciprian Marica a reuşit o dublă foarte importantă în meciul câştigat de Getafe cu scorul de 2-1 împotriva echipei Vallecano. Ciprian Marica a deschis scorul în minutul 43, pentru gazde a marcat Trashorras iar internaţionalul român a marcat golul de aur în minutul 90+2 din penalty.

În ultimele 5 meciuri  Cosmin Contra a reuşit imposibilul şi a făcut 3 victorii mari contra echipelor Malaga, Sevilla şi Vallecano  şi doua egaluri  cu Barcelona şi Levante.

Pentru Rayo Vallecano a fost titular şi Razvan Raţ, care a scăpat şi el de retrogradare reuşind să iasă cu  o poziţie mai sus decât prietenul său de la naţională  Ciprian Marica.