miercuri, 28 mai 2014

Pregătiri pentru Cupa Mondială

Cu paşi repezi se apropie Cupa Mondială care va avea loc în Brazilia. Au început şi ultimele pregătiri aşa încât fiecare selecţioner să gasească formula perfectă pentru a triumfa.

Ieri am avut un duel interesant între Japonia şi Cipru. Japonia a câştigat cu 1-0 prin golul lui Atsuto Uchida în minutul 43. Japonia o echipă foarte bună care va fii prezentă la Cupa Mondială unde va da piept cu Cote d'ivoire , Grecia şi Columbia.

Franţa a dat piept cu Norvegia  şi s-a impus cu 4-0. Paul Pogba în minutul 15, Olivier Giroud în minutul 51, Loic Remy în minutul 67 şi ultimul gol, tot Olivier Giroud în minutul 69 reuşind o dublă pentru Franţa. Franţa are o grupă uşoară cu Honduras, Ecuador şi Elveţia.

Moldova nu a reuşit să se califice la Cupa Mondială ca şi noi de altfel, şi a avut un meci greu aseară în potriva echipei Canada, scor 1-1.