marți, 6 mai 2014

Ghinion pentru Liverpool

Liverpool  a făcut 3 - 3 cu Crystal  Palace. Liverpool a avut meciul în mână după ce a condus până în minutul 79. În minutul 18 Joe Allen a reuşit să deschidă scorul  cu o lovitură de ca precisă  dintr-o lovitură de colţ, care a fost perfect executată de căpitanul echipei Steven Gerrard. În minutul 53 Daniel Sturridge  a reuşit un şut frumos de la marginea careului bine plasat. Raheem Sterling are o pasă decisivă spre Suarez care nu ezită să marcheze şi ajunge la cota 31 de goluri într-un sezon.

Însă în minutul 79 Damien Delaney trage de la aproximativ 20 de metri şi se duce perfect în plasa porţii.  După numai 2 minute Crystal Palace face 2-3 printr-o acţiune rapidă a jucătorilor, marcator fiind Dwight Gayle. Călaul lui Liverpool Dwight Gayle  reuşeşte  dubla după un şut senzaţional, care se duce în colţul stâng .

Liverpool are şanse foarte mici să fie campionă în Anglia după un sezon foarte bun făcut de cormoranii. La finalul meciului Luis Suarez a izbucnit în plâns.